"Ćelija je osnovna jedinica građe i funkcije svih živih bića" – definicija je koje se i danas sjećaju mnogi bivši srednjoškolci.
Međutim, učenici naše škole svoje znanje nadograđuju, pored teorijskog načina, i na praktičan način i tako lakše savladavanju nastavno gradivo. Takve metode učenja često se primjenjuju i na časovima biologije koje realizuje profesorica Nela Mušanović.
Nakon što su usvojili teorijski dio nastavnog gradiva o ćeliji, učenici su imali zadatak da izrade model biljne i životinjske ćelije sa ćelijskim organelama, a s ciljem da uoče sličnosti i razlike u građi ćelija.
Koristeći različite materijale (glinamol, stiropor, plastelin, karton, čačkalice, pribadače, stikere, makaze, markere, olovke, tempera boje za slikanje, flomastere, žicu, kartonske kutije i dr.) učenici su pokazali svoju inovativnost i kreativnost. Tako su nastali maštoviti modeli koji su izloženi u učionici.
Ovakvi časovi definitivno pomažu učenicima da lakše razumiju i usvoje nastavne sadržaje, ali su i dokaz da se najbolje nauči kada se iskombiniraju teorija i praksa.